„Med Info Helath”, to tytuł aplikacji zgłoszonej przez naszego studenta II roku Pielęgniarstwa studia licencjackie, członka dwóch Kół Naukowych „GOMPHOSIS” oraz „Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego” Kacpra Wieczorka do konkursu Queen Silvia Nursing Award.
Pan Kacper uważa, że aplikacja umożliwiałaby osobom starszym holistycznie podejść do zdrowia. Dzięki aplikacji osoby w wieku senioralnym, jak również osoby się nimi opiekujące, w przypadku osób niesamodzielnych, mogłyby zarządzać danymi zdrowotnymi, tworzyć przypomnienia o przyjmowanych lekach i ich dawkach oraz wizytach u specjalistów. Aplikacja zawierałaby różnego rodzaju artykuły medyczne, poradniki na temat zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz porady dotyczące radzenia sobie ze stresem. Z aplikacją „ Med Info Health” podejście do zdrowia stałoby się nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością. Dzięki tej aplikacji użytkownicy zyskaliby narzędzie, które może pomóc cieszyć się życiem i korzystać z niego w każdym wieku.
Osoby starsze są pod opieką wielu specjalistów, gdyż najczęściej borykają się z wielochorobowością. Każdy ze specjalistów posiada wybiórcze informacje o ich aktualnym stanie zdrowia. Pacjenci mają również trudności z przypomnieniem sobie, jakie leki i w jakich dawkach przyjmują, na co są uczuleni oraz jakie choroby przebyli, kiedy byli hospitalizowani. Aplikacja umożliwiałby przechowywanie i na bieżąco aktualizowałaby przepływ informacji między wieloma specjalistami i placówkami medycznymi co usprawniłoby dbanie o zdrowie oraz opiekę szczególnie nad osobami starszymi.
W dzisiejszym świecie technologia odgrywa kluczową rolę w naszym życiu, towarzysząc nam w każdej chwili. Znalazła również i swoje miejsce w ochronie zdrowia, umożliwiałaby prostszy dostęp do informacji oraz wsparcia w zarządzaniu zdrowiem. Osoby starsze mieszkające same mają problem w dbaniu o zdrowie, zapominają o wizytach u specjalistów, o przyjmowaniu leków co doprowadza do pogorszenia ich stanu zdrowia. Aplikacja gromadziłaby historię choroby, karty informacyjne, zalecenia lekarskie w jednym miejscu dzięki czemu przy wizycie w szpitalu, przychodni osoby starsze nie musiałyby pamiętać o zabraniu wszystkich wyników badań, kart zdrowia ze sobą.