Opis Studiów
System opieki zdrowotnej w Polsce jest zespołem instytucji i funkcjonujących w nich ludzi, mających zadanie nie tylko zapewnienie opieki zdrowotnej ludności, ale również troskę o kondycję fizyczną i psychiczną każdego człowieka.
Studia na kierunku Pielęgniarstwo pozwalają dołączyć do grona osób, które wykonują zawód cieszący się jednym z najwyższych poziomów zaufania wśród społeczeństwa i są one odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wyspecjalizowany personel medyczny.
Kształcenie na tym kierunku uwzględnia tradycję i zmiany, jakie zachodzą w systemie opieki zdrowotnej i jest zgodne z przebiegiem kształcenia i prowadzeniem praktyki pielęgniarskiej we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Program kształcenia ukierunkowany jest na zdobycie kwalifikacji i kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu pielęgniarki/pielęgniarza. Student po ukończeniu studiów jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zawodu zgodnie z zasadami etyki ogólnej i zawodowej ze szczególnym uwzględnieniem szacunku i respektowania praw pacjenta, posiada umiejętność współpracy z profesjonalistami w celu zapewnienia opieki jednostce i jej rodzinie, ponadto potrafi wykonywać świadczenia zapobiegawcze, diagnostyczne, lecznicze oraz rehabilitacyjne.
Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w nowoczesnych pracowniach umiejętności pielęgniarskich oraz laboratoriach.
Kształcenie praktyczne: LINK
Perspektywy Zawodowe
Absolwent kierunku pielęgniarstwo uzyska tytuł zawodowy licencjata pielęgniarstwa.
Uzyskany przez absolwenta dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, instytucjach ochrony zdrowia, placówkach opiekuńczo-pielęgnacyjnych, pracy chronionej, opieki społecznej, podstawowej opieki zdrowotnej oraz w zespołach pielęgniarstwa środowiskowego i rodzinnego, sanatoriach, ośrodkach opieki paliatywno – hospicyjnej.
Absolwent tego kierunku może także prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług medyczno – pielęgnacyjnych, poradnictwa w zakresie profilaktyki i edukacji medycznej.
Absolwent może ubiegać się o przyjęcie na studia drugiego stopnia oraz studia podyplomowe.
Zasady dyplomowania
Kliknij i zapisz się na studia